Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt


Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> audi -> opisy -> a4 ->


Audi | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Audi A4, galerie i tapety. Wady i zalety.

08.08.2008 |  Audi A4 Avant 2.0 TDI.
Audi A4 Avant Do dynamicznej jazdy potrzebny jest samochód sportowy, na urlop pojedziemy kombi, a jeżeli ktoś liczy się z pieniędzmi, powinien wybrać oszczędnego Diesla. Czy da się połączyć te wszystkie cechy w jednym samochodzie? Odpowiedzią może być Audi A4 Avant z nową, wysokoprężną jednostką napędową.
      Nowy model A4 otrzymał duży grill sięgający od maski aż do spojlera pod zderzakiem. Zmieniono również kształt świateł. Auto ma teraz bardziej dynamiczny styl, a wyglądem nawiązuje do modelu Nuvolari quattro. We wnętrzu odnosi się wrażenie, jakby się jechało autem po liftingu, a nie nowym modelem. Poza innym środkiem kierownicy reszta wygląda niemal tak jak dawniej. Bez zmian pozostała duża liczba przycisków na konsoli środkowej. Są one na szczęście dobrze rozmieszczone i dostęp do nich oraz szybkie odnalezienie odpowiedniego klawisza nie sprawiają kłopotu. Dobrą widoczność zapewniają duże
      Nowe A4 otrzymała taką samą atrapę, jaka jest w modelach A6t A8 z silnikiem V12 oraz A3 sportback lusterka zewnętrzne. Obserwacji sytuacji za samochodem nie utrudniają również zagłówki, które są obniżane do poziomu oparcia kanapy. Denerwuje tylko roleta bagażnika, która potrafi zwinąć się samoczynnie podczas jazdy na wybojach.

      Audi A4 Avant Podróż odbywa się na wygodnych fotelach, które ściśle przylegają do pasażerów, zapewniając tym samym dobre trzymanie z boku podczas dynamicznego pokonywania zakrętów. Gorzej wygląda kwestia przestronności. Jak na auto klasy średniej nie ma tu nadmiaru miejsca. Z przodu ogranicza je szeroka konsola środkowa, przez co jadącym może brakować miejsca na nogi. Z tyłu wygodnie podróżuje się wyłącznie we dwie osoby. Trzem będzie ciasno. Dobrze zaprojektowano bagażnik. Ma regularne kształty i równą podłogę także po złożeniu kanapy. Pojemność przy normalnym położeniu siedzeń jest akceptowalna, ale po powiększeniu ustępuje rodzimej konkurencji. Przestrzeń ładunkowa BMW 3 touring ma objętość 435 - 1345 l. a Mercedesa klasy C kombi od 470 do 1384 l.

      Audi A4 Avant Powody do zadowolenia daje zastosowana jednostka napędowa. Diesel z bezpośrednim wtryskiem o mocy 140 KM pozwala na dobre przyspieszenie na wszystkich biegach. Potężny moment obrotowy (370 Nm) uzyskiwany przy niskich obrotach zapewnia natychmiastową reakcję auta na wciśnięcie pedału gazu. Silnik zużywa przy tym mało paliwa. Wykorzystująca pompowtryskiwacze jednostka nie jest głośna, ale nie każdemu spodoba się jej twarda praca.
      Sztywne zawieszenie umożliwia dynamiczną jazdę na zakrętach. Opanowanie jest bezproblemowe, a w razie potrzeby pomocą służy seryjny układ ESP. Na szczęście nie zapomniano o komforcie. Pasażerowie niemal nie odczuwają momentu przejeżdżania przez nierówności. Auto dobrze prowadzi się na wprost także, gdy jedzie się po koleinach. Hamulce są skuteczne, ale prawie 39 m do zatrzymania od 100 km/h nie jest rewelacyjnym wynikiem. Przyjemność jazdy eleganckim kombi klasy średniej kosztuje dużo, ale w porównaniu z luksusową konkurencją z Niemiec oferującą podobne wyposażenie cena okazuje się korzystna.

Na podstawie tekstu: Tomasza Kamieńskiego (AŚ 3/2003).

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Audi A4 Avant.

Audi A4 Avant Audi A4 Avant Audi A4 Avant

Kobiece spojrzenie...

Audi A4 sedan b7
Audi A4 2.0 Multitronic - test.

Audi RS4 B7
Audi RS4 - miejska bestia.


Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.