Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt


Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> audi -> opisy -> a6 ->


Audi | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Audi A6, galerie i tapety. Wady i zalety.

21.02.2009 |  Audi A6 Avant 3.2 FSI.
Audi A6 Avant C6 Duże, luksusowe Audi z bagażnikiem łatwiej dostępnym niż w sedanie zaprezentowano po raz pierwszy w 1977 roku. Było to Audi 100 Avant - raczej rozbudowany hatchback z pochyloną tylną ścianą niż kombi. Kolejne modele Avant (od roku 1994 już A6) zbliżały się formą do klasycznego, nudnego kombi, lecz mimo to zdobyły sobie zasłużone uznanie. Do roku 2005 zbudowano łącznie ponad 2 miliony tych luksusowych i szybkich limuzyn.
Prezentowana teraz następna odsłona A6 Avant, wzorem swego znanego od pół roku kuzyna z nadwoziem sedan, jest jeszcze większa i bardziej komfortowa. Ale, korzystając z faktu, że dłuższy o ponad 13 cm i szerszy o prawie 5 cm samochód oferuje naprawdę wiele miejsca w kabinie, zrezygnowano z kanciastej stylizacji tyłu.

      Audi A6 Avant C6 Znowu pochylono ścianę nadwozia na wzór liftbacka i poprowadzono nisko linię dachu, co pozwoliło przywrócić autu dynamiczno-sportowy wizerunek. Proszę się jednak nie zrażać, nad tylną kanapą dach jest jeszcze wystarczająco wysoko, by dwumetrowy pasażer nie zawadzał głową o podsufitkę. Zaś sam bagażnik urósł o ponad 100 litrów - oferuje od 565 do maksymalnie 1660 litrów przestrzeni ładunkowej.
Nowe A6 Avant to kolejne auto, które wydaje się tylko pretekstem do przedstawienia mistrzostwa konstruktorów w aranżacji foteli i wyposażenia kufra. Dziecinnie łatwo kładzione oparcia, bez trudu zakładane siatki oddzielające pakunki, wszechstronne uchwyty i blokady dla bagaży, kilkuwarstwowa podłoga bagażnika - to ucieszy każdego użytkownika.

      Audi A6 Avant C6 A sam samochód? Cóż, nowe A6 tylko w jednym przypadku zniża się do silnika mniejszego niż sześciocylindrowy w układzie V Zakres mocy rozciąga się od 140 (dla jedynego R4 2.0 TDI) do 335 KM. Jednostki benzynowe mają pojemność 2,4, 3,2 i 4,2 (V8) litra, turbodiesle 2,0 (R4), 2,7 i 3,0 litry. Dostępne są sześciobiegowe ręczne skrzynie i automaty Tiptronic oraz bezstopniowe Multitronic. Napęd - przedni albo Quattro, podwozie dopracowane tak, że prowadzący nie odczuwa faktu, iż jest to kombi. Dla łaknących komfortu przeznaczone jest zawieszenie pneumatyczne, odizolowujące pasażerów od wszelkich bodźców z zewnątrz, z wyjątkiem szumu toczących się kół. Gdy zrezygnujemy z regulowanej pneumatyki, dominować będzie zaskakująca w pięciometrowej limuzynie pewność prowadzenia, czyniąc jazdę zarówno na autostradzie z prędkością 200 km/h, jak i dynamiczną na górskiej drodze, czymś naturalnym. A więc samochód idealny? Być może. Dla tych, którzy, podróżują daleko, potrzebują sporo miejsca a z pieniędzmi w chwili zakupu raczej się nie liczą.

Na podstawie tekstu: (M 7/2005)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Audi A6 Avant C6.

Audi A6 Avant C6 Audi A6 Avant C6 Audi A6 Avant C6 Audi A6 Avant C6

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.