--> ford -> opisy -> fiesta ->


Ford - opisy | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Ford Fiesta | galeria | dane techniczne | wady i zalety.

22.02.2009 |  Ford Fiesta mk7 - nowa generacja.
Ford Fiesta Mk 7 Za kilka tygodni zadebiutuje nowy Ford Fiesta. Nazwa modelu ta sama, ale na tym kończą się podobieństwa z poprzednikiem. Nowa fiesta to zupełnie inny samochód, o dynamicznej sylwetce, dobrym zawieszeniu i ciekawym wnętrzu.
Ford zdobył chyba receptę na sukces. Każdy nowy model wprowadzony do sprzedaży w ciągu ostatnich kilku lat odnosi ogromne sukcesy, niezależnie od segmentu, w którym debiutuje. Klasa kompaktowa - Focus, wyższa - Mondeo, SUV - Kuga, van - Galaxy, S-Max i C-Max. Należy sądzić, że i nowa Fiesta zostanie liderem w swoim segmencie.
Zgodnie z tendencją, w tej klasie Fiesta urosła. Ma długość prawie 4 m, więc pod względem przestrzeni może skutecznie rywalizować z wyrośniętymi maluchami, takimi jak Opel Corsa, Fenault Clio, Seat Ibiza i Fiat Grandę Punto.

       Ford Fiesta Mk 7 Najnowsza fiesta to bez wątpienia najładniejsze i najlepsze wcielenie miejskiego forda.
Ma wyrazisty, indywidualny i sportowy styl, może nawet dla wielu konserwatystów zbyt śmiały. Ale Ford nie jest marką dla konserwatystów. Auto dostępne jest w odmianie 3- i 5-drzwiowej, i w każdej sylwetka jest równie dynamiczna.
Kształt nadwozia jest klinowaty z bardzo wyraźnie wznoszącą się linią okien. Przód auta nawiązuje wyglądem do obecnie produkowanych modeli, natomiast tył ma zupełnie nowy wygląd. Dynamizmu i lekkości dodają tyłowi spoiler na dachu oraz dyfuzor w zderzaku. Dla entuzjastów sportowej jazdy jest wersja Sport.

       Ford Fiesta Mk 7 Wnętrze w niczym nie przypomina szarego poprzednika, dosłownie i w przenośni. Linie deski rozdzielczej są nakreślone bardzo nowocześnie, ale jednocześnie bez zbytnich udziwnień utrudniających codzienną eksploatację.
Gama silników obejmuje sześć jednostek. Cztery benzynowe 1.25/60 i 82 KM, 1.4/96 KM i 1.6/120 KM. Najmocniejszy silnik zarezerwowany jest dla wersji sport. Dla zwolenników diesli są dwie jednostki TDCi 1.4/68 KM i 1.6/90 KM. Standardowo silniki łączone są ze skrzyniami mechanicznymi 5-biegowymi, w opcji jest 4-stopniowy automat.
Sprzedaż nowej fiesty rozpocznie się w Europie za kilka tygodni, natomiast w naszym kraju auto powinno pojawić się pod koniec roku. Ceny oraz wyposażenie nie są jeszcze znane.

Na podstawie tekstu: Grzegorza Burdy.

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Ford Fiesta mk7.

Ford Fiesta Mk 7 Ford Fiesta Mk 7 Ford Fiesta Mk 7 Ford Fiesta Mk 7

Ford Fiesta Mk 7