--> ford -> opisy -> kuga ->


Ford - opisy | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Ford Kuga | galeria | dane techniczne | wady i zalety.

22.02.2009 |  Ford Kuga pierwszy SUV Forda.
Ford Kuga Ford bardzo długo zwlekał z wprowadzeniem do sprzedaży SUV-a. Czyni to dopiero teraz, jako jeden z ostatnich producentów. Do opracowania takiego samochodu na pewno skłonił Forda ogromny wzrost zainteresowania SUV-ami, a więc i duży odpływ wiernych klientów, tylko dlatego, że firma nie miała w ofercie takiego modelu. Zaległości już niedługo zostaną nadrobione i pierwsze egzemplarze będą dostępne w drugiej połowie tego 2008 roku.
Ford kuga jest produkcyjnym rozwinięciem konceptu iosisX, który został zaprezentowany w 2006 roku. Ma długość 4,44 m, więc należy zaliczyć go do kompaktowych crossoverów. Konstrukcyjnie spokrewniony z Focusem i C-Max, gdyż zbudowany jest na podwoziu tych pojazdów i przejął od nich zawieszenie. Należy więc przypuszczać, że Kuga, podobnie jak Focus, będzie wzorem pod względem właściwości jezdnych.

       Ford Kuga Stylistyka forda oparta jest na koncepcji "kinetic design", według której został zaprojektowany S-Max, Focus i nowe Mondeo. Linia nadwozia jest bardzo lekka i dynamiczna i jedynie w dolnej części nieco bardziej masywna, z dużymi nadkolami jednoznacznie wskazującymi, że jednak mamy do czynienia z SUV-em.
Wnętrze jest bardzo spokojnie, pozbawione nawet najmniejszych ekstrawagancji, ale za to praktyczne i nie wzbudzające kontrowersji. Również pojemność bagażnika jest jak nie z SUV-a, gdyż można załadować tylko 360 litrów a po rozłożeniu siedzeń 1355. Jest to mniej niż w Focusie i C-Max. Za to dostęp do bagażnika jest wygodny, gdyż można otwierać samą szybę lub całą klapę.

       Ford Kuga Gama jednostek napędowych nie jest imponująca. Na początku Kuga wyposażony będzie tylko w jeden znany silnik 2.0 TDCi/136 KM, łączony z 6-biegową mechaniczną przekładnią. W późniejszym czasie gama silników na pewno będzie poszerzona o silniki benzynowe oraz inne Diesle.
Jak na SUV-a przystało, Kuga nie ma stałego napędu 4x4. Tylna oś napędzana jest jedynie w momencie poślizgu przedniej. Za załączanie napędu odpowiada elektroniczne sprzęgło typu Haldex. Dostępna będzie również wersja z napędem tylko na przednie koła. Jest ona skierowana do osób, którym podoba się stylistyka terenówek i nie zamierzają zapuszczać się w grząski teren. Jest to również sposób na niższą cenę i w efekcie zwiększenie sprzedaży.
Auto dostępne będzie w dwóch wersjach wyposażenia. Trend jest dobrze wyposażoną i kolorową wersją, natomiast Titanium jest utrzymane w młodzieżowym stylu techno.

Na podstawie tekstu: Grzegorza Burdy.

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Ford Kuga.

Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga