Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Honda auta
- Accord
- City
- Civic
- CR-X
- FR-V
- HR-V
- Insight
- Jazz
- Prelude


Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> honda --> opisy --> civic -->


Honda | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Honda Civic, galerie i tapety. Wady i zalety.

03.05.2008 |  Honda Civic 1994 - 2000.
Honda Civic Honda Civic to jedno z najważniejszych modeli w historii japońskiej firmy. Kiedy zadebiutował pierwszy Civic w 1972 roku, firma przestała być postrzegana wyłącznie jako producent motocykli. W 1994 roku powstała szósta generacja tego modelu. Pierwszy pojawił się pięciodrzwiowy hatchback produkowany w Wielkiej Brytanii. Po roku na rynek trafiły w pełni japońskie Civiki, odmiany trzy- i czterodrzwiowe. Europejskie Civic różnią się trochę wyglądem od tych z Japonii, jednak od strony technicznej praktycznie niczym.

      Honda Civic Jego wygląd nie rzuca się w oczy na ulicy. Stylizacja jest dość spokojna, ta cecha powoduje, że samochód nie starzeje się tak szybko. Kto oczekuje od auta ładniejszej prezentacji, wybierze wersję trzydrzwiową. Mocno pochylona linia pokrywy bagażnika pozwala traktować ten model jako namiastkę coupe. Sam bagażnik nie jest duży. Jak samochód rodzinny najlepszym rozwiązaniem będzie wersja pięciodrzwiowa, w niej bagażnik ma 390 l, jak na kompakt to niezły wynik. Wersje kombi spotykamy bardzo sporadyczni jej nazwa Aerodeck, jest mało znana.

      Honda Civic Przed zakupem Hondy Civic szczególnie należy sprawdzić stan krawędzi tylnich błotników. W najstarszych egzemplarzach może pojawić się rdza.

      W środku auta w każdej wersji nadwozia nie jest przestronnie. Najgorzej jest w wersji trzydrzwiowej na tylnej kanapie. Jakość użytych tworzyw sztucznych nie jest najwyższa. Nieco lepiej wypadają wersje europejskie, gdzie spotkać można nawet wykończenia drewnopodobne. Na pewno nie można narzekać na jakość montażu poszczególnych części. Nic nie powinno trzeszczeć w trakcie eksploatacji.

      Honda Civic Honda kojarzy się ze sportowymi samochodami, taki wizerunek posiada również Civic do normalnej eksploatacji wystarcza. Trzeba jednak pamiętać o podstawowym traktowaniu silników Hondy - lubią wysokie obroty. Dlatego nie ma co żałować pedała gazu. Poniżej 3500 obr/min. nie dzieje się wiele. Silniki Hondy dobrze znoszą ostre traktowanie, usterki zdarzają się rzadko. Nawet przy przebiegach grubo ponad 250 tyś. km "biorą" niewielkie ilości oleju pomiędzy wymianami. W kabinie słychać odgłos silnika gdy jest na wysokich obrotach, jednym to przeszkadza, innym wręcz przeciwnie.

Jeśli komuś mało mocy z silnika 1.4 l może wybrać wersje mocniejsze, wśród których 1.8 l i 170 KM jest najsilniejsza. Jest to silnik bardzo wysilony, jednak nie traci zauważalnie na trwałości. Osiągnięcie to jest naprawdę dobre zważając, że nie korzysta z turbosprężarki.

      Honda Civic Zawieszenie również należy do mocnej strony Hondy Civic. Z przodu znajdują się podwójne wahacze poprzeczne, z tyłu jest układ wielowahaczowy. Samochód jest bardzo przewidywalny i bardzo pewnie pokonuje zakręty. Jego charakterystyka jest raczej twarda niż komfortowa, lecz kompromis został zachowany. Mimo że zawieszenie należy do dość skomplikowanych, to jednak jest trwałe. Pierwsze luzy pojawiają się dopiero po ok. 130 tyś km., do wymiany często kwalifikują się łożyska.

Samochód jest bardzo dopracowana konstrukcją i traci na wartości bardzo powoli. Chętnych do zakupu jest sporo, w śród młodych użytkowników dominuje trzydrzwiowa wersja hatchback. Można również zauważyć spore przywiązanie do modelu, wielu kierowców wymienia swoje poprzednie Civic na nowy egzemplarz.

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Honda Civic VI.

Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic

Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic

Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic

Kobiece spojrzenie...
Honda Civic V
Honda Civic (1991-1995).

Honda Civic VII
Honda Civic 1.4i LS.


Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.