--> mercedes --> opisy --> Sprinter -->


Mercedes | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Mercedes Sprinter, galerie i tapety. Wady i zalety.

29.01.2009 |  Mercedes Sprinter 616 CDI.
Mercedes Sprinter Z oznaczenia wersji samochodu dostawczego Mercedesa można się wiele dowiedzieć. Ale co sądzić o popularnym dostawczym Sprinterze, gdy na jego atrapie odczytamy 616 CDI? Nie ma tu żadnej pomyłki - "najpoważniejszy" wariant tego auta ma dopuszczalną masę całkowitą niemal 6 ton, a silnik osiąga blisko 160 KM!
O Sprinterze wypowiadać się można w samych superlatywach. Opływowe, nowoczesne kształty zapewnią firmie nadmiar prestiżu. Wariant o najwyższej masie występuje jako podwozie do zabudowy z pojedynczą lub podwójną kabiną. Wybierać można pomiędzy rozstawami osi 3550 i 4025 mm. Wariant z podwójną kabiną i większym rozstawem osi to idealna propozycja np. dla ekip budowlanych. Zabrać można nawet 7 osób (tylna kanapa mieści do 4 pasażerów).

      Mercedes Sprinter Wykończenie wnętrza sprawdzić się powinno w najcięższych warunkach pracy. Kierowcy dostawczaków zacierają ręce. Jazda autem takim jak Sprinter to i właściwie już nie tyle praca, co przyjemność. Zwłaszcza, jeśli pod maską zgromadzono 156, zawsze gotowych do pracy, koni. Nieczule na obciążenie (nawet z pórtoratonową lawetą), bez względu na obroty silnika - gnają bez odpoczynku i zadyszki.
Dynamika auta jest rewelacyjna, prędkość 130 km/h osiąga się bez żadnych problemów. Nie można jednak zapomnieć, że na polskich drogach samochody ciężarowe obowiązują żelazne zasady - nawet na autostradach nie więcej niż 80 km/h. Dla Sprintera to nieco krzywdzące.
Wyposażony w bliźniacze koła na tylnej osi samochód, na polskich koleinach staje się mało sterowny. Okazuje się, że w wielu miejscach dopuszczalna przepisami prędkość jest najwyższą bezpieczną.
W standardzie układy ABS i ASR, ale za poduszki dopłacić trzeba około 3500 zł.
Wracamy do konkurencji, w których Sprinter czuje się najlepiej. Wszechstronna regulacja fotela kierowcy pozwala na znalezienie idealnej pozycji. Doskonały nastrój poprawić jeszcze może zamawiane dodatkowo pneumatyczne zawieszenie. Dobre rzeczy muszą kosztować. Za Sprintera trzeba zapłacić netto 98 tys. zł. W doborze wersji pomogą kompetentni pracownicy salonów Mercedesa. Zaoferować mogą też wiele ciekawych systemów finansowania.

Na podstawie tekstu: (AŚ 4/2002).

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Mercedes Sprinter.

Mercedes Sprinter Mercedes Sprinter Mercedes Sprinter