Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt


Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> mitsubishi --> opisy --> pajero -->


Mitsubishi | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Mitsubishi Pajero, galerie i tapety. Wady i zalety.

13.01.2009 |  Mitsubishi Pajero Sport 3.0 V6.
Mitsubishi Pajero Sport Gdzie jest zapisane, że samochód terenowy musi mieć silnik Diesla, słabe osiągi i spartańską kabinę? Nigdzie. Dlatego właśnie Mitsubishi produkuje Pajero Sport. Dużą, wygodną terenówkę napędzaną mocnym silnikiem benzynowym.
Już na pierwszy rzut oka widać, że wersję Sport niewiele łączy z popularnym Pajero. Wizualne podobieństwo owszem istnieje, ale raczej do pikapa L200. Groźny wygląd podkreślają ciemne szyby i chromowane dodatki. Wewnątrz jest przestronnie, co zdradzają zresztą olbrzymie wymiary zewnętrzne. Z ciekawych gadżetów uwagę zwraca multimetr z trzema wskaźnikami. Pierwszy z nich to elektroniczny kompas, drugi woltomierz, a trzeci pokazuje ciśnienie oleju. Dla pasażerów tylnej kanapy przewidziano oddzielne sterowanie wentylacją, a dla kierowcy aż trzy schowki pod sufitem. Nie mniej atrakcji znajduje się w bagażniku, który również bogaty jest w różnego rodzaju zakamarki, podwójne podłogi itd.

      Mitsubishi Pajero Sport Pod długą maską tego Mitsubishi pracuje równo silnik benzynowy V6 o pojemności 3 litrów. Jego bulgot obwieszcza dość bezpośrednio, że do czynienia mamy z jednostką nie byle jaką, bo aż 177-konną. Napęd przenoszony jest na oś tylną, a w razie potrzeby istnieje możliwość dołączenia osi przedniej przesuwając w kabinie dźwignię do pozycji 4H. Tę samą dźwignię można jeszcze przesunąć do pozycji 4L, która oznacza, że załączony został reduktor, bez którego nie może się obejść żadna prawdziwa terenówka.
Osiągi Pajero Sport - jak sama nazwa wskazuje - są dobre. Prędkość maksymalna wynosi aż 175 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu zaledwie 11,6 s. Zaledwie, bo chodzi tu o 1845-kilogramową prawie ciężarówkę, a nie zwykły samochód osobowy. W tej klasie to rzeczywiście dobry wynik.

      Mitsubishi Pajero Sport Typowe dla samochodów terenowych zawieszenie. Oznacza to, że jest dość komfortowe na równej nawierzchni, ale na wyboistych drogach trzeba się liczyć z tym, że trzęsie. Wspomaganie pracuje tak wydajnie, że kierownicę można obracać jednym palcem, dzięki czemu parkowanie nie nastręcza trudności.
Na równych drogach porównywalny z limuzyną, na dziurawych z samochodem miejskim. Samochody terenowe nie należą do najtańszych, a Pajero nie jest pod tym względem wyjątkiem. Luksusowa terenówka równie dobra na autostradę jak i na bezdroża.

Na podstawie tekstu: (AŚ 52/2000)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Mitsubishi Pajero Sport.

Mitsubishi Pajero Sport Mitsubishi Pajero Sport Mitsubishi Pajero Sport Mitsubishi Pajero Sport

Mitsubishi Pajero Sport Mitsubishi Pajero Sport

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.