Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt


Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> porsche --> opisy --> 911 -->


Porsche - opisy | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Opisy Porsche 911, jego użytkowanie i eksploatacja. Wady i zalety.

28.01.2009 |  Porsche 911 Turbo Tiptronic (996).
Porsche 911 Turbo (996) Porsche Turbo jest teraz dostępne z automatem. Nie staje się jednak dzięki niemu komfortowym autem turystycznym. Czy to do pomyślenia? Porsche bezcześci jedno z najszybszych i bezkompromisowych sportowych aut świata, model 911! A co robią klienci? Prawie potowa spośród nich zamawia je jako Tiptronic. Po polsku: wygodna, zżerająca moc skrzynia automatyczna.
Skrzynia automatyczna pochłania trochę mocy. Ale 420 KM oraz gigantyczny moment obrotowy 560 Nm nie dają się łatwo poskromić. Trochę powolna jest reakcja na naciśnięcie na pedał gazu. Przy niskich obrotach układ napędowy wstrzymuje oddech, aby wybrać optymalny moment obrotowy i przełożenie. Następnie brutalnie wyrzuca auto do przodu, wciskając pasażerów w fotele. Kto nie chce przeżywać nieoczekiwanych zrywów, powinien wziąć przełączanie biegów w swoje ręce. Przyciskami na kierownicy należy wybrać możliwie niski bieg i obroty powyżej 3000 obr./min. W każdym razie Turbo przeskakuje poprzeczkę 200 km/h lekko jak gazela. W dodatku cicho, wytwornie, bez hałasu.

      Porsche 911 Turbo (996) Osiągi to 5 5 sekundy do "setki" - żadnych powodów do kompleksów. Ale uwaga, przełączane ręcznie Turbo potrzebuje 4,3 sekundy do "setki" - 1,2 sekundy mniej! Jednak z prędkością maksymalną 298 km/h Tiptronic nie może być członkiem ekskluzywnego klubu aut przekraczających magiczne 300 km/h. Jeśli chodzi o zużycie paliwa, to 64-litrowy zbiornik zmusza do postojów co 250 km.
Miejsce dla dwóch osób z niewielką ilością bagażu to wszystko co można zmieścić
Hamulce są jeszcze ostrzejsze niż silnik. Zachowanie podczas jazdy typowe dla auta sportowego. Dobrze, że jest zabezpieczenie w postaci ESP (u Porsche PSM).
Bardzo twarde zawieszenie. Przy 250 km/h nieoczekiwane nierówności drogi niemalże wyrywają kierownicę z rąk. Szok dla kierowcy przygotowanego na komfort auta z automatem.

      Porsche 911 Turbo (996) Różnica pomiędzy ceną auta ze skrzynią manualną i z automatem Tiptronic wynosi ponad 25 tysięcy złotych, co przy cenie auta w Polsce 616 000 zł czyni ją mało znaczącą.
5,5 sekundy do 100 km/h i prędkość maksymalna prawie 300 km/h. Na brak pary w tej lokomotywie nie można narzekać. Pomimo to Tiptronic pasuje do Porsche Turbo jak laska do sprintera. Wynikiem tej kombinacji jest nieco brutalne przełączanie biegów. Porsche ze skrzynią Tiptronic nie reaguje tak drapieżnie, jak by można było tego oczekiwać od sportowego auta za ponad 600 tys. zł.

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Porsche 911 Turbo (996).

Porsche 911 Turbo (996) Porsche 911 Turbo (996) Porsche 911 Turbo (996) Porsche 911 Turbo (996)

Porsche 911 Turbo (996)

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.