Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   KontaktAlfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> subaru -> opisy -> impreza ->


Subaru | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Subaru Impreza, galerie i tapety. Wady i zalety.

01.01.2008 |  Subaru Impreza WRX GD.
Subaru Impreza WRX GD Poprzedni model - produkowany od 1992 roku -uznawany był za doskonałą konstrukcję. Szczególnie wersja GT Turbo wyposażona w silnik 2.0 o mocy 218 KM cieszyła się dużą popularnością wśród użytkowników tego modelu. Doskonałe osiągi, świetne prowadzenie oraz niezawodność - to największe atuty auta. Stało się marzeniem każdego miłośnika sportów samochodowych.
Doskonały niemal pod każdym względem model trzeba jednak kiedyś zmienić. Takie są wymogi rynku czy też zmieniającego się designu aut. Model 2001 Imprezy zyskał nowe oblicze głównie dzięki stylizacji okrągłych reflektorów przednich, podwyższonej linii bagażnika i nowym tylnym lampom zbliżonym wyglądem do tych z większego Legacy. Zewnętrznie więc model uległ znacznym modyfikacjom, które wzbudziły sporo kontrowersji. Niektórym nowa Impreza się podoba mniej, innym bardziej - rzecz gustu. Nie ulega jednak wątpliwości, że wygląd nadaje autu bojowy charakter.

      Subaru Impreza WRX GD Już po zajęciu miejsca za kierownicą poziom adrenaliny rośnie. Czteroramienna kierownica pokryta skórą i aluminiowe nakładki na pedały oprócz walorów estetycznych zwiększają bezpieczeństwo jazdy. Sportowe fotele o doskonałym wyprofilowaniu dokładnie opasują kierowcę. Dzięki pionowej regulacji kierownicy i regulowanym w trzech płaszczyznach fotelu kierowca szybko odnajdzie właściwą dla siebie pozycję. Wnętrze nowej Imprezy jest teraz bardziej ergonomiczne i nieco zyskało na przestrzeni. Estetyka, jakość i spasowanie elementów nie budzą zastrzeżeń.
218-konny bokser po modyfikacjach (m.in. większa chłodnica doładowanego powietrza, zmieniona nieco charakterystyka silnika) nadaje ważącemu obecnie 1365 kg autu świetne osiągi. Turbodoładowana jednostka niemalże w każdym zakresie obrotów gotowa jest wykazać się swoimi możliwościami. A są one naprawdę duże - 6,3 s do "setki" to już nie są żarty.

      Subaru Impreza WRX GD Zmiana biegów odbywa się krótkim skokami i niezwykle precyzyjnie. Wszystko odbywa się łagodnie, bez szarpnięć. Tylko przyjemnie mruczy pod maską 2,0-litrowy bokser. Brakuje trochę "rajdowości" auta, ot, słyszalnej choćby w bardziej rasowym wydechu. Duża moc przenoszona jest w bezpieczny sposób - permanentnie na cztery koła. Oznacza to bardzo dobre prowadzenie auta zarówno w jeĽdzie na wprost, ale i w zakręcie. Na śliskim łuku auto prowadzi się zaskakująco pewnie. Zawieszenie nowego modelu przeszło spore modyfikacje. Powiększono jego skok i zwiększono rozstaw kół. Auto jest teraz bardziej komfortowe, ale i bezpieczniej się prowadzi.
Impreza 2001 w Polsce oferowana jest tylko w wersji 2.0 WRX Turbo, która kosztować będzie 155 tys. zł sedan), zaś w wersji kombi 160 tys. zł. Wyposażenie seryjne zawiera m.in. cztery airbagi, ABS, klimatyzację półautomatyczną. Auto objęte jest 3-letnią gwarancją ograniczoną przebiegiem 100 tys. km.

Na podstawie tekstu: Janusza Borkowskiego (AŚ 52/2000).

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Subaru Impreza WRX GD.

Subaru Impreza WRX GD Subaru Impreza WRX GD Subaru Impreza WRX GD Subaru Impreza WRX GD

Subaru Impreza WRX GD Subaru Impreza WRX GD Subaru Impreza WRX GD Subaru Impreza WRX GD

Subaru Impreza WRX GD

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.