--> suzuki --> opisy --> X-90 -->


Suzuki | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Suzuki X-90, galerie i tapety. Wady i zalety.

22.02.2009 |  Suzuki X-90 (1996-1999) - używane.
Suzuki X-90 Są samochody, które nie zwracają uwagi przechodniów, oraz takie, które wzbudzają wiele kontrowersji. Do tej drugiej grupy z pewnością zalicza się Suzuki X-90. Krótkie, wysokie, mocno zaokrąglone auto wygląda jak powiększona zabawka.
We wnętrzu X-90 nie odnajdziemy zbyt wiele przestrzeni. Co dziwi, bo w środku są zaledwie dwa fotele. Także wygląd tablicy przyrządów nie zachwyca, bardzo przypomina inne osobowe auta japońskiej firmy. ¦wietne są za to kubełkowe fotele.
Pod zabawną powloką samochód skrywa zupełnie poważne podzespoły. Silnik o pojemności 1.6 l i mocy 97 KM, zawieszenie i wiele innych elementów zapożyczono z dwudrzwiowej Vitary. Dlatego wrażenia z jazdy X-90 są niemal takie jak w przypadku większego modelu.

      Suzuki X-90 Demonem prędkości co prawda nie jest, ale przecież nie po to został stworzony. W zamian całkiem dzielnie radzi sobie w terenie o średnim stopniu trudności. Podczas jazdy po asfalcie robi się głośno - wyraźnie słychać pracujący silnik i szum opływającego powietrza. Poza tym, zwyczajnie trzęsie. Wszelkie niedogodności rekompensuje zdejmowany dach typu targa - jazda z otwartym nadwoziem daje mnóstwo przyjemności.
Zainteresowani kupnem X-90 nie mogą doszukiwać się w tym aucie praktycznych rozwiązań. Ten model Suzuki należy do grupy samochodów nazywanej "funcar". Tutaj nie bierze się pod uwagę pojemności bagażnika czy miejsca we wnętrzu. Auto ma dawać jak najwięcej frajdy. Czy to konstruktorom Suzuki się udało? Zapytajmy o to właścicieli X-90 sunących w letnie wieczory ze zdjętym dachem po plaży... Jedno jest pewne - zbyt wielu ich nie znajdziemy.

Na podstawie tekstu: Tomasza Korniejewa (Motor).

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Suzuki X-90.

Suzuki X-90 Suzuki X-90 Suzuki X-90 Suzuki X-90

Suzuki X-90 Suzuki X-90 Suzuki X-90 Suzuki X-90

Suzuki X-90 Suzuki X-90