Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt
Toyota auta
- Avensis
- Aygo
- Carina
- Celica
- Corolla
- Hilux
- Land Cruiser
- RAV 4
- Starlet
- Yaris

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

--> Toyota --> opisy --> Yaris -->

Toyota | prezentacje | testy | samochody nowe i używane

Toyota Yaris, galerie i tapety. Wady i zalety.

29.03.2009 |  Toyota Yaris 1.3 Sol.
Toyota Yaris II Nie przyciąga już młodzieńczą świeżością, nikt się za nią nie ogląda. Mimo to musi mieć w sobie "coś", skoro wciąż jest pożądana. A jest, bo w styczniu i lutym w Polsce sprzedano prawie dwa tysiące egzemplarzy Toyoty Yaris, co dato jej czwarte miejsce na liście najchętniej wybieranych nowych samochodów. I to mimo że liczy sobie już osiem wiosen.

      Toyota Yaris II We wnętrzu rażą zbyt tanie z wyglądu, choć starannie dopasowane i zmontowane plastiki. Wysoką ogólną ocenę ergonomii obniża możliwość regulacji kierownicy tylko w pionie oraz zbyt krótkie siedziska przednich foteli i za mały zakres ich wzdłużnej regulacji. Same fotele są jednak wysoko montowane i dobrze wyprofilowane, więc zapewniają odpowiednio wygodną pozycję. Nawet do umieszczonego pośrodku zestawu wskaźników łatwo się przyzwyczaić. Mimo iż Yaris jest zdecydowanie krótszy od większości rywali i ma mniejszy od nich rozstaw osi, wnętrze jest zaskakująco obszerne. To zasługa i wysokości karoserii (w tym parametrze to z kolei Yaris "przerasta" konkurentów), i pomysłowego ukształtowania wygospodarowanej przestrzeni oraz możliwości przesuwania tylnej kanapy. W wymyślaniu schowków, półek i wszelkich uchwytów inżynierowie Toyoty przeszli samych siebie. Za to bagażnik do przepastnych nie należy - 205 litrów to wyraźnie mniej od przeciętnej w segmencie B.

      Toyota Yaris II Wybierając Yarisa warto zastanowić się nad większą, 1,3-litrową jednostką napędową (droższą o 6 tys. zł). Dodatkowe 22 KM mocy i 32 Nm momentu napędowego przydadzą się szczególnie poza miastem. Większy silnik subiektywnie wydaje się cichszy od litrowego. Yaris 1.3 potrafi zaskoczyć temperamentem, a wykorzystanie jego możliwości przychodzi tym łatwiej, że drążek zmiany biegów pracuje, jak to u Toyoty, lekko i precyzyjnie. Całość skłania do dynamicznej jazdy i korzystania z wysokich obrotów, a odpowiednio komfortowe, choć i pewnie trzymające karoserię w ryzach zawieszenie na to pozwala. Tyle że tak eksploatowana Toyota z 45-litrowym zbiornikiem paliwa będzie potrzebowała przerwy na tankowanie po niespełna 500 kilometrach. Jeśli kierowca powściągnie sportową żyłkę albo przypomni sobie, do czego służą auta takie jak Yaris, wystarczy ok. 6,5-7 l benzyny na 100 km.
Choć niedługo spodziewać się można następcy Toyoty Yaris, trzeba przyznać, że bliższa z nią znajomość wciąż może być atrakcyjna. Taki jest urok dojrzałości.

Na podstawie tekstu: Andrzeja Penkalli (Motor 13/2005)

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Toyota Yaris II.

Toyota Yaris II Toyota Yaris II Toyota Yaris II Toyota Yaris II

Kobiece spojrzenie...
Toyota Yaris Verso
Toyota Yaris Verso 1.3 16V.

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.