$plik=fopen("../../../../a_php/toyota_modele.php","r");
while (!feof($plik))
{
echo fgets($plik,64000);
}
fclose($plik);
?>
$plik=fopen("../../../../a_php/marki.php","r");
while (!feof($plik))
{
echo fgets($plik,64000);
}
fclose($plik);
?>
|
--> Toyota --> opisy --> Yaris -->
Toyota | prezentacje | testy | samochody nowe i używane
Toyota Yaris, galerie i tapety. Wady i zalety.
29.03.2009 | Toyota Yaris 1.3 Sol.
|
Nie przyciąga już młodzieńczą świeżością, nikt się za nią nie ogląda. Mimo to musi mieć w sobie "coś", skoro
wciąż jest pożądana. A jest, bo w styczniu i lutym w Polsce sprzedano prawie dwa tysiące egzemplarzy Toyoty
Yaris, co dato jej czwarte miejsce na liście najchętniej wybieranych nowych samochodów. I to mimo że liczy
sobie już osiem wiosen.
We wnętrzu rażą zbyt tanie z wyglądu, choć starannie dopasowane i zmontowane plastiki. Wysoką ogólną ocenę ergonomii obniża możliwość regulacji kierownicy tylko w pionie oraz zbyt krótkie siedziska przednich foteli i za mały zakres ich wzdłużnej regulacji. Same fotele są jednak wysoko montowane i dobrze wyprofilowane, więc zapewniają odpowiednio wygodną pozycję. Nawet do umieszczonego pośrodku zestawu wskaźników łatwo się przyzwyczaić. Mimo iż Yaris jest zdecydowanie krótszy od większości rywali i ma mniejszy od nich rozstaw osi, wnętrze jest zaskakująco obszerne. To zasługa i wysokości karoserii (w tym parametrze to z kolei Yaris "przerasta" konkurentów), i pomysłowego ukształtowania wygospodarowanej przestrzeni oraz możliwości przesuwania tylnej kanapy. W wymyślaniu schowków, półek i wszelkich uchwytów inżynierowie Toyoty przeszli samych siebie. Za to bagażnik do przepastnych nie należy - 205 litrów to wyraźnie mniej od przeciętnej w segmencie B.
Wybierając Yarisa warto zastanowić się nad większą, 1,3-litrową jednostką napędową (droższą o 6 tys. zł). Dodatkowe 22 KM mocy i 32 Nm momentu napędowego przydadzą się szczególnie poza miastem. Większy silnik subiektywnie wydaje się cichszy od litrowego. Yaris 1.3 potrafi zaskoczyć temperamentem, a wykorzystanie jego możliwości przychodzi tym łatwiej, że drążek zmiany biegów pracuje, jak to u Toyoty, lekko i precyzyjnie. Całość skłania do dynamicznej jazdy i korzystania z wysokich obrotów, a odpowiednio komfortowe, choć i pewnie trzymające karoserię w ryzach zawieszenie na to pozwala. Tyle że tak eksploatowana Toyota z 45-litrowym zbiornikiem paliwa będzie potrzebowała przerwy na tankowanie po niespełna 500 kilometrach. Jeśli kierowca powściągnie sportową żyłkę albo przypomni sobie, do czego służą auta takie jak Yaris, wystarczy ok. 6,5-7 l benzyny na 100 km.
Choć niedługo spodziewać się można następcy Toyoty Yaris, trzeba przyznać, że bliższa z nią znajomość wciąż może być atrakcyjna. Taki jest urok dojrzałości.
Na podstawie tekstu: Andrzeja Penkalli (Motor 13/2005)
Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Toyota Yaris II.
|
|
$plik=fopen("../../../../a_php/prawy.php","r");
while (!feof($plik))
{
echo fgets($plik,64000);
}
fclose($plik);
?>
|